Czy warto kupić pierwszą kasę fiskalną w sklepie internetowym?

W dzisiejszych czasach coraz częściej robimy zakupy przez internet. To wygodna i szybka forma nabywania potrzebnych produktów, a przy okazji nie wymaga stania w kolejce. Pierwszą kasę fiskalną również...

W dzisiejszych czasach coraz częściej robimy zakupy przez internet. To wygodna i szybka forma nabywania potrzebnych produktów, a przy okazji nie wymaga stania w kolejce. Pierwszą kasę fiskalną również można kupić w sklepie internetowym. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby dystrybutor technologii tego typu miał swoją siedzibę w okolicy naszej firmy.

Współcześnie handel w coraz większym stopniu przenosi się do rzeczywistości wirtualnej. Sklepy internetowe posiadają szeroki wybór produktów, a dotyczy to także dostawców kas i drukarek fiskalnych. Dlaczego jednak nie zawsze warto się sugerować najniższą ceną, szczególnie gdy dystrybutor technologii sprzedaży jest z drugiego końca Polski?

Za serwisowanie kasy fiskalnej odpowiada jej sprzedawca

Zgodnie z przepisami, przed rozpoczęciem rejestracji sprzedaży przy użyciu kasy, urządzenie tego typu musi zostać wprowadzone w tryb fiskalny. Fiskalizacji dokonuje serwisant z ważnymi uprawnieniami. Najczęściej jest to pracownik firmy, u której podatnik zakupił urządzenie. Ponadto, prawo wymaga od przedsiębiorcy zgłaszania urządzenia rejestrującego do obowiązkowych przeglądów technicznych – nie rzadziej niż co dwa lata.

W obydwu przypadkach zdecydowanie lepiej nabyć kasę w najbliższej okolicy. Wystarczy sprawdzić, gdzie swoją siedzibę ma dostawca, u którego kupimy urządzenie w sklepie internetowym lub na portalu aukcyjnym. Niewielka odległość ułatwi wykonanie fiskalizacji oraz późniejsze zgłaszanie kasy do przeglądów technicznych, gdyż nie będzie trzeba w tych celach jeździć do miejsc znacznie oddalonych od naszego przedsiębiorstwa. To zarówno oszczędność czasu, jak i pieniędzy oraz nerwów.

Jak wybrać odpowiednie urządzenie w sklepie internetowym?

Sklep internetowy umożliwia zapoznanie się z wyborem kas i drukarek fiskalnych w jednym miejscu. Dodatkowo, oferowane modele posiadają rozbudowane opisy, co nie tylko ułatwia zgłębienie zagadnienia, jakim jest technologia sprzedaży, ale także porównanie parametrów i funkcji konkretnych urządzeń.

Niemniej jednak, przed zakupem kasy rejestrującej zawsze warto skorzystać z pomocy eksperta, czyli po prostu skontaktować się z przedstawicielem sklepu – zadzwonić, wysłać maila, użyć formularza kontaktowego lub poprosić o wsparcie w czasie rozmowy na czacie. Dzięki temu dostosowanie rozwiązania technologicznego do potrzeb firmy nie sprawi trudności.

Kategorie
Kadry i zarządzanie
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

*

Podobne wpisy