Integracja pracowników – skuteczne sposoby i proste triki

Na sukces firmy składa się wiele czynników. To nie tylko podpisanie jak największej liczby umów z kontrahentami. To także dobrze zintegrowany zespół pracowników, którego praca przekłada się na powodzenie...

Na sukces firmy składa się wiele czynników. To nie tylko podpisanie jak największej liczby umów z kontrahentami. To także dobrze zintegrowany zespół pracowników, którego praca przekłada się na powodzenie firmy. Jak poprawić komunikację między osobami zatrudnionymi? Co zrobić, by współpraca między nimi przełożyła się na efekty widoczne w przedsiębiorstwie?

Standardowy tydzień pracy obejmuje minimum 40 godzin. Oznacza to, że tyle właśnie czasu spędzają ze sobą pracownicy. W tym czasie każdy z nich wykonuje swoje obowiązki i jest zajęty pracą. Jednak podczas przysługujących przerw często prowadzą swobodne konwersacje, poznając się coraz lepiej. Nie zawsze jednak udaje się stworzyć zgrany zespół, który przełoży się na wydajniejszą pracę. Jeżeli każdy pracownik jest indywiduum liczącym wyłącznie na siebie, trudno mówić o pracy zespołowej.

Wyjścia po pracy i okazyjne imprezy

Chcąc stworzyć wydajny zespół, warto od czasu do czasu zorganizować ciekawe wyjścia i okazjonalne imprezy, np. spotkanie w kręgielni, wigilia firmowa. To wydarzenia, podczas których każdy z pracowników będzie miał czas, by bliżej się poznać i porozmawiać „na luzie”.

Okazji do organizacji mini-wydarzeń integracyjnych jest wiele. Ot, choćby wygrany przetarg.

Wyjazdy szkoleniowe połączone z rozrywką

Więzi między pracownikami pomogą zacieśnić wyjazdy szkoleniowe zakończone imprezą integracyjną. To świetne rozwiązanie nie tylko dla nowo powstałych firm. Warto bowiem pamiętać, że w przedsiębiorstwach stale zachodzą rotacje na stanowiskach, co wymusza konieczność poznania się pracowników.

By wyjazd zakończył się sukcesem, istotną rolę odgrywa nie tylko tematyka szkolenia oraz impreza. Liczy się również właściwa lokalizacja – z dobrym dojazdem, ale z dala od miejskiego zgiełku. Ośrodek w Uniejowie jest  jednym z miejsc, w którym często odbywają się imprezy firmowe. Łódź jako większe miasto w sąsiedztwie, umożliwia swobodny i bezproblemowy dojazd. Kompleks ośrodków to świetnie wyposażone sale konferencyjne. Warszawa, mogąca stanowić konkurencję w tej materii, nie zawsze jest w stanie dorównać Domu Pracy Twórczej, Zagrodzie Młynarskiej czy Zamkowi Arcybiskupów Gnieźnieńskich. W pobliżu znajdują się również są baseny termalne, które pozwalają odprężyć się i zrelaksować.

O czym jeszcze należy pamiętać, planując imprezy firmowe? Warszawa może zaoferować mnóstwo dodatkowych atrakcji, tj. muzea czy galerie sztuki. Również samo zwiedzanie danego regionu całą grupą pracowniczą może być ciekawą atrakcją. Jednak zwykle to szkolenia i tematyczne imprezy firmowe stanowią mocny punkt integracji, a jednocześnie pozwolą nabrać energii do podejmowania kolejnych wyzwań w pracy.

Kategorie
Kadry i zarządzanieKariera
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

*

Podobne wpisy