Jak wybrać okulary do biura?

Dzisiaj urządzenia cyfrowe towarzyszą nam przez cały dzień i wpływają na nasze nawyki wzrokowe. Nasze oczy nieustannie stają w obliczu najwyższych obciążeń, które mogą powodować komputerowy zespół wzrokowy. Dodatkowo...

Dzisiaj urządzenia cyfrowe towarzyszą nam przez cały dzień i wpływają na nasze nawyki wzrokowe. Nasze oczy nieustannie stają w obliczu najwyższych obciążeń, które mogą powodować komputerowy zespół wzrokowy. Dodatkowo nie każde okulary pasują w sensie estetycznym do biznesowego ubioru i biurowego stylu.

Soczewki

Producenci oferują nam dziś tradycyjne soczewki progresywne z rozszerzoną strefą pośrednią. Te soczewki są przeznaczone do okularów dla tych, którzy używają urządzeń cyfrowych przez większość dnia. Do tej pory twórcy wszystkich soczewek progresywnych koncentrowali się na ulepszaniu stref odległości i odległości. Jednak teraz muszą także wziąć pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na poprawę stref „cyfrowych” odległości. Soczewki progresywne z rozszerzoną strefą pośrednią mogą być używane z okularami do codziennego życia, w szczególności do prowadzenia samochodu. Pomimo znacznych osiągnięć w rozszerzaniu strefy pośredniej (średnich odległości) soczewek progresywnych, pozostaje ona ograniczona i nie zawsze wystarczająca do niektórych rodzajów aktywności, gdy wymagane są szerokie pola widzenia w pobliżu i na średnich odległościach. Dlatego producenci postanowili „poświęcić” ten obszar na przyszłość na rzecz dalszego rozszerzenia pola wyraźnego widzenia na średnich i bliskich odległościach i stworzyli soczewki biurowe wyłącznie do użytku w pomieszczeniach. Takie soczewki mają ograniczenie maksymalnej wyraźnej odległości widzenia. Z reguły są one produkowane w dwóch lub trzech wersjach w zależności od maksymalnej odległości roboczej:

Okulary w biznesie

Zazwyczaj okulary są noszone, aby poprawić widzenie. Powinny jednak być tak dobrane, aby nie tylko nie psuć, ale wręcz budować nasz wizerunek. Okulary muszą mieć takie cechy jak elegancja, powaga, wyrafinowanie i, w pewnym stopniu, solidność. Jedyną zasadą biurową dla soczewek i okularów jest to, że powinny być one przezroczyste. Jeśli rozmówca nie widzi twoich oczu, podświadomie ci nie ufa. Przyciemniane szyby są odpowiednie i uzasadnione, na przykład w okularach przeciwsłonecznych i okularach sportowych.

Właściwa oprawka odgrywa dużą rolę przy zakupie okularów. Wygoda i bezpieczeństwo ramy to już połowa sukcesu. Okulary powinny ściśle przylegać do twarzy, nie ściskając jej i mocno osadzić na grzbiecie nosa. Zmniejszające się okulary odwracają uwagę od ciebie i twoich rozmówców. Niektóre ramki mają regulowane ograniczniki nosa, co pozwala na indywidualne „dopasowanie” okularów. Zauszniki, które zapewniają stabilne ustawienie okularów, nie powinny wywierać nacisku na obszar za uszami. Jakość ramy można ocenić na podstawie braku zadrapań, rdzy, wiórów na niej. Rama ramy powinna być płaska i gładka. Metal jest najbardziej wszechstronny, trwały, nowoczesny. Taka rama będzie pasować do większości garderoby biznesowej. Najbardziej popularny jest tytan lub stopy z nim. Jego ramy są lekkie, trwałe, hipoalergiczne, odporne na wpływy chemiczne. Posiadaj kilka par okularów i zmieniaj je okresowo. Pamiętaj też, aby okulary były dopasowane do wyglądu twojej twarzy. Zbyt duże oprawki na niewielkiej twarzy będą na przykład wyglądać fatalnie.

Kategorie
Organizacja pracy
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

*

Podobne wpisy