Jak zorganizować biuro?

Aby rozwijać firmę, musisz zająć się tak ważną kwestią, jak organizacja powierzchni biurowej. Jest to konieczne, aby zapewnić pracownikom przestrzeń do wydajnej pracy. W takim przypadku należy z wyprzedzeniem...

Aby rozwijać firmę, musisz zająć się tak ważną kwestią, jak organizacja powierzchni biurowej. Jest to konieczne, aby zapewnić pracownikom przestrzeń do wydajnej pracy. W takim przypadku należy z wyprzedzeniem sporządzić wykaz niezbędnych produktów oraz zaplanować ustawienie mebli w biurze.

Organizacja przestrzeni

Miejsce do pracy powinno być wygodne i funkcjonalne. Jeśli musisz dokonywać napraw w budynku biurowym, powinieneś zwrócić uwagę na kolorystykę, ponieważ wpływa ona na stan psycho-emocjonalny osoby. Nudne szare i ciemne kolory raczej nie zachęcają do produktywnej pracy. Lepiej jest używać ciepłych jasnych odcieni. Kremowy, żółty, pomarańczowy – to kolory optymizmu, energii, entuzjazmu. Pomagają w kreatywny sposób, zmniejszyć stres. Jednocześnie ważna jest również jasność koloru. Nie przesadzaj z nasyconymi odcieniami, ponieważ mogą być denerwujące w środku dnia roboczego. Następnie powinieneś pomyśleć o organizacji powierzchni biurowej, która jest podzielona na kilka głównych stref: strefę wejściową, przestrzeń roboczą, miejsce negocjacji, biuro kierownika, powierzchnię biurową i strefę rekreacyjną. Średnio na osobę powinno przypadać około sześciu metrów kwadratowych powierzchni. Jeśli chodzi o przestrzeń roboczą, teraz firmy wolą typ otwarty (otwarta przestrzeń), który pozwala zaoszczędzić na naprawach, zużyciu energii, instalacji systemów komunikacji i klimatyzacji i pomaga w łatwym kontrolowaniu wszystkich pracowników.

Meble i wyposażenie

Idealne miejsce pracy to nie tylko przestrzeń dostosowana do pracy, ale także wygodne meble dla pracownika. Niewygodne miejsce pracy może powodować dyskomfort i słabą wydajność. Zwróć uwagę na to, czy meble są niezawodne i mocne, wytrzymują duże obciążenia, są łatwe w montażu i demontażu, a także czy są mobilne i kompaktowe i mogą być przenoszone przez samych pracowników lub przenoszone do innego biura. Co jest potrzebne do biura? Standardowy zestaw obejmuje: stół, krzesło, szafki lub półki do przechowywania papierów, dokumentów, przedmiotów osobistych, a także podstawowych narzędzi takich jak zszywacze, klipsy biurowe, długopisy czy ołówki. W przypadku siedzenia warto wybrać krzesło o regulowanej wysokości i poziomie nachylenia, aby pracownik nie odczuwał bólu pleców. Nie powinieneś wybierać nieporęcznych stołów. Szukają takich, które mają małe szuflady i półki, pozwalające tam umieścić wszystkie dokumenty. Otwarte półki są tańsze niż szafki z drzwiami, ale musisz mieć pewność, że pracownicy utrzymają dokumenty w porządku, w przeciwnym razie wygląda to nieestetycznie. Dzisiaj nie wszyscy pracownicy potrzebują statycznego stołu i krzesła, dzięki rozwojowi technologii informatycznych wiele osób nie potrzebuje niczego poza powierzchnią przeznaczoną na laptopa. Proste stoły, krzesła, a nawet sofy, ruchome tablice, lampy na kółkach – wszystko to pomoże pracownikowi zbudować własne komfortowe środowisko. Niezbędny będzie też system sieciowy oraz urządzenia wielofunkcyjne. Współczesne biura firm nie mogą się bez nich obyć.

Więcej na stronie artykulybiuroweranking.pl

Kategorie
Organizacja pracy
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

*

Podobne wpisy