Jak zostać instruktorem strzelectwa?

Strzelectwo budzi w ostatnich latach coraz większą ciekawość. Kolejne osoby odkrywają w nim swoje hobby, nie brakuje jednak i takich, które chcą nauczyć się tego, jak obchodzić się z...

Strzelectwo budzi w ostatnich latach coraz większą ciekawość. Kolejne osoby odkrywają w nim swoje hobby, nie brakuje jednak i takich, które chcą nauczyć się tego, jak obchodzić się z bronią, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Choć jednak zainteresowanie nauką strzelania jest duże, nie każda osoba może liczyć na uczestnictwo w profesjonalnym kursie. Ośrodków, w których można nabyć tę umiejętność nie brakuje, instruktorów strzelectwa jest jednak zdecydowanie mniej niż osób, które chcą wiedzieć, jak obchodzić się z bronią. Osoby, które opanowały tę umiejętność i mogą ją poświadczyć, a jednocześnie chcą uczyć innych, powinny więc zastanowić się nad tym, czy kurs instruktora strzelectwa nie jest rozwiązaniem stworzonym właśnie z myślą o nich.

Kto może zostać instruktorem strzelectwa?

O kursie na instruktora strzelectwa trudno jest mówić jako o propozycji dla każdego. Nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że możliwość uczestnictwa w nim nie jest zarezerwowana dla wybranych. O tytuł ten może ubiegać się każda osoba, która ma osiemnaście lat i ukończyła przynajmniej szkołę średnią pod warunkiem, że jej umiejętności strzeleckie stoją na wysokim poziomie. Potwierdzeniem tego poziomu może być zarówno patent strzelecki, jak i licencja strzelecka. Dowodem uznawanym przez organizatorów kursu jest jednak również legitymacja stanowiąca potwierdzenie pracy w służbach mundurowych. Uczestnicy kursu powinni być też członkami któregoś z zarejestrowanych towarzystw strzeleckich

Chcąc zostać instruktorem strzelectwa należy też przedstawić dokument potwierdzający niekaralność. Konieczne jest też doświadczenie wystawione przez lekarza, z którego jasno wynika, że nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby uprawiać strzelectwo sportowe. Potem pozostaje już tylko opłacić należności finansowe i oczekiwać na termin zajęć.

Jak wygląda kurs na instruktora strzelectwa?

Ulubioną częścią kursu pozostają ćwiczenia praktyczne prowadzone na strzelnicy. Osoby, które chcą dobrze wykonywać obowiązki instruktora powinny jednak zainteresować się także jego częścią teoretyczną. Poza zajęciami z historii strzelectwa odbywają się w czasie jej trwania również takie wykłady, które okazują się bardzo pomocne w wykonywaniu pracy dydaktycznej. Kandydaci na instruktorów dowiadują się w ich trakcie, jak prowadzić zajęcia, na co zwracać uwagę podczas praktycznej nauki związanej z kolejnymi konkurencjami strzeleckimi, a także, jak mówić o bezpieczeństwa i jak dbać o to, aby podczas zajęć to właśnie ono było najważniejsze także dla samych uczniów. Dzięki wiedzy zdobytej podczas kursu przyszły instruktor może też zdobyć umiejętności, które sprawią, że w przyszłości on sam będzie w stanie zorganizować i poprowadzić zawody strzeleckie. Poza zajęciami wspólnymi dla wszystkich uczestników kursu organizowane są także zajęcia indywidualne, które pomagają w wyjaśnieniu ewentualnych wątpliwości i kwestii spornych.

Egzamin i co dalej?

Kurs kończy się egzaminem składającym się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Po jego zdaniu każdy z uczestników otrzymuje uprawnienia zawodowe instruktora sportu o specjalizacji „strzelectwo sportowe”. Czy oznacza to, że natychmiast po jego zakończeniu można uczyć innych? Teoretycznie, tak. Należy pamiętać jedynie, że uczestnicząc w kursie pozwalającym na zdobycie uprawnień z zakresu strzelectwa sportowego, nie można oferować swoich usług tym podmiotom, które kładą nacisk na strzelectwo bojowe. Również te uprawnienie można jednak zdobyć podczas specjalistycznego kursu.

Więcej na stronie szkolenia-gw.pl

Kategorie
Kariera
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

*

Podobne wpisy