Jak zostać trenerem personalnym?

Trener to postać, który kojarzy nam się głównie ze światem sportu. Osób, które w ostatnich latach wybierają zawód trenera personalnego jest coraz więcej. Trener personalny to specyficzny zawód. Jest...

Trener to postać, który kojarzy nam się głównie ze światem sportu. Osób, które w ostatnich latach wybierają zawód trenera personalnego jest coraz więcej. Trener personalny to specyficzny zawód. Jest to bowiem osoba, która pracuje tylko z daną osobą. Popularność tego zawodu systematycznie rośnie. To efekt między innymi tego, że popularność korzystania z usług trenera personalnego przekłada się na zarobki na bardzo wysokim poziomie. Dobry trener personalny w dużym mieście ma szansę na dochody przekraczające średnią krajową.

Cechy charakteru, którymi powinien wyróżniać się trener personalny

Praca trenera personalnego nie jest dla wszystkich. Aby pracować jako trener personalny nie wystarczy tylko kochać sport. Trener personalny pracuje bezpośrednio stykając się z ludźmi. W pracy trenera personalnego najlepiej więc radzą sobie osoby, które kochają ćwiczyć, ale też są otwarte na kontakty z innymi ludźmi. Nie wszystkie osoby, które ćwiczą pod okiem trenera personalnego są w stanie perfekcyjnie wykonać od razu każde ćwiczenie. Pożądana cechą charakteru jest więc także cierpliwość. Trener personalny powinien być również osobą, która odporna jest na stres. Mile widziane w tym zawodzie są osoby odpowiedzialne.

Jak zostać trenerem personalnym?

Osoby, które chciałyby pracować jako trener personalny powinny mieć przynajmniej średnie wykształcenie. Mile widziane są osoby, które ukończyły studia na Akademii Wychowania Fizycznego. To jednak jeszcze nie są wystarczające kwalifikacje. Osoby, które chcą pracować jako trener personalny powinny ukończyć również kurs trenera personalnego. Dopiero jego ukończenie da im kwalifikacje pozwalające na wykonywanie tej pracy. Aby móc się zapisać na taki kurs należy też mieć dobry stan zdrowia oraz dobrą kondycję fizyczną. Inna droga do zostania trenerem personalnym to ukończenie studiów podyplomowych. Taka możliwość pojawiła się na Akademiach Wychowania Fizycznego całkiem niedawno. Uczelnie zdecydowały się na uruchomienie takich studiów podyplomowych wraz z rosnącą liczbą osób zdecydowanych na wykonywanie zawodu trenera personalnego. Oczywiście kursy na instruktorów są organizowane w dalszym ciągu, często także na właśnie na AWF.

Czego nauczę się na kursie?

Zakres poruszanych tematów na kursie dla osób, które chcą pracować jako trener personalny jest bardzo szeroki. Na kursie jego uczestnicy zdobywają między innymi wiedzę z zakresu anatomii człowieka. Na tym bardzo specjalistycznym kursie odbywają się także zajęcia z fizjologii człowieka. Poruszane są również zagadnienia z dietetyki, fizjoterapii i psychologii suplementacji. Kursanci uczą się także technik relaksacyjnych.

Ile zarabia trener?

Wysokość zarobków zależy między innymi od tego, w jakim mieście pracuje oraz od doświadczenia. Ci, którzy dopiero zaczynają swoją pracę i znaleźli zatrudnienie w jednym w dużych miast, mogą liczyć, że miesięcznie zarobią około 3000 zł. Trenerzy pracujący w stolicy, którzy mają duże doświadczenie, mnóstwo stałych klientów, którzy cieszą popularnością i uznaniem zarabiają nawet 30 000 zł miesięcznie.

Dobrzy trenerzy personalni nie narzekają na brak klientów, a co za tym idzie również na swoje zarobki. Swoją wiedzę trener personalny powinien stale uzupełniać i poszerzać.

Kategorie
Kariera
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

*

Podobne wpisy