Kurs trenera personalnego

Kiedy ktoś decyduje się na wizytę w siłowni klubu sportowego, staje przed wyborem: ćwiczyć sam lub z osobistym trenerem fitness. Na początku może się wydawać, że same zajęcia prawie...

Kiedy ktoś decyduje się na wizytę w siłowni klubu sportowego, staje przed wyborem: ćwiczyć sam lub z osobistym trenerem fitness. Na początku może się wydawać, że same zajęcia prawie nie różnią się od treningu osobistego – ten sam pokój, te same ćwiczenia. To jednak wcale nie jest prawda.

Dlaczego warto wybrać trenera?

Ci, którzy dopiero zaczynają ćwiczyć, mają wiele pytań związanych ze sprawnością fizyczną i prawidłowym odżywianiem. Dla jakich grup mięśni przeznaczona jest każda maszyna do ćwiczeń? Jakie ćwiczenia i ile podejść do wykonania? Jaki jest optymalny czas trwania treningu? Na wszystkie te i inne pytania odpowie trener personalny. Osobisty trener fitness to doświadczony instruktor, który może odpowiednio ocenić potencjał sportowy klienta, opracować indywidualny program treningowy, biorąc pod uwagę wskaźniki medyczne, wiek i sprawność fizyczną stażysty, a także wybrać zrównoważony system odżywiania, który mu odpowiada. Żaden zawodowy sportowiec nie może obejść się bez osobistego instruktora, ponieważ tak ważne jest nie tylko wykonywanie niektórych ćwiczeń, ale także wykonywanie ich mądrze i bez ryzyka kontuzji. Dzięki temu wyniki zostaną osiągnięte jak najszybciej, a także bez uszczerbku na zdrowiu. Instruktor dokładnie monitoruje technikę ćwiczeń, a także dostosowuje ją w zależności od treningu sportowego. Podczas bezpośredniej komunikacji trener dokładnie zrozumie, które obciążenia są odpowiednie dla Ciebie, jak łatwo są tolerowane i jaki rodzaj treningu jest najbardziej optymalny dla Twojego stylu życia. Na lekcjach indywidualnych nigdy się nie nudzisz – każda sesja treningowa to nowe ćwiczenia i nowy sprzęt sportowy – hantle, bodybar, step, fitball, boso i tak dalej. A co najważniejsze, na każdy trening pójdziesz do klubu fitness z dobrym nastrojem, którego zadaniem jest komunikowanie się z profesjonalnymi i maksymalnymi wynikami.

Kurs

Aby zostać trenerem personalnym, nie wystarczy posiadać metodologię ćwiczeń. Dobry trener powinien zrozumieć, jak osiągnąć wynik, do którego dąży klient. Jednocześnie bardzo ważne jest, aby trening odbywał się prawidłowo i nie szkodził zdrowiu. Osobisty trener powinien nie tylko opracować indywidualny program treningowy, ale także opracować odpowiednią dietę dla klienta. Dlatego tak ważny jest kurs trenera personalnego, gdzie nauczymy się wszystkich tajemnic tego zawodu. Program ma na celu poprawę umiejętności instruktorów i początkujących trenerów. Będziesz w stanie opanować nie tylko teorię, ale także zdobyć praktyczne umiejętności w odpowiednich dyscyplinach. Szkolenie osobistego trenera to cały kompleks wiedzy, który określi przyszły sukces w zawodzie, a następnie samodoskonalenie. Program treningowy obejmuje całą gamę różnych dyscyplin, obejmujących zagadnienia aktywności fizycznej, anatomii, żywienia. Zawiera kurs diety sportowej, właściwej organizacji odpoczynku i regeneracji. Ma na celu rozwijanie efektywnych obciążeń mocy i ćwiczeń, aby osiągnąć swoje cele w możliwie najkrótszym czasie. Szkolenie osobistego trenera opiera się na opracowaniu skutecznych indywidualnych programów z uwzględnieniem celów, które klient chce osiągnąć. Szkoła stanie się podstawą do dalszego rozwoju nauczyciela i pomoże mu w przyszłości samodzielnie tworzyć ćwiczenia dydaktyczne.

Kategorie
Kariera
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

*

Podobne wpisy