Mysz komputerowa do pracy. Czym powinna się charakteryzować?

Jeśli jesteś pracownikiem biurowym, który spędza dużo czasu przy komputerze, prawdopodobnie wiesz, jak to jest mieć dyskomfort w dłoni i nadgarstku od częstego obłożenia. Wskazówki dotyczące wybierania i używania...

Jeśli jesteś pracownikiem biurowym, który spędza dużo czasu przy komputerze, prawdopodobnie wiesz, jak to jest mieć dyskomfort w dłoni i nadgarstku od częstego obłożenia.

Wskazówki dotyczące wybierania i używania myszy komputerowej

Jak widać na filmie, istnieje wiele różnych rodzajów myszy komputerowych i rozważań na temat wyboru jednej z nich, która jest odpowiednia dla Ciebie. Znany naukowiec i profesor ergonomii dr Alan Hedge oferuje dziesięć pomocnych wskazówek w sieci, które zapewniają lepszy wgląd w to, czego należy szukać.

Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie wskazówek i podsumowanie każdego z nich:

  1. Uchwyt

Nie trzymaj za mocno myszy! To niepotrzebnie obciąża twoją rękę i nadgarstek. Lekko trzymaj mysz w dłoni i nadgarstku, gdy przewracasz ją po powierzchni obudowy.

  1. Mysz od łokcia

Ważne jest, aby trzymać nadgarstek w neutralnej postawie, więc mysz od łokcia. Jeśli używasz nadgarstka jako punktu obrotu, mikroruchy usuwają nadgarstek z neutralnej postawy.

  1. Optymalna pozycja myszy

Według Hedge’a, jeśli usiądziesz z powrotem na krześle, rozluźnij ramiona, a następnie podnieś dłoń obudowy do góry, obracając się w łokciu, aż dłoń znajdzie się tuż nad poziomem łokcia, mysz powinna być ustawiona gdzieś w tym miejscu.

  1. Chroń swój nadgarstek

Z powyższego filmu wynika, że nacisk kontaktowy na piętę nadgarstka jest częstym problemem większości myszy komputerowych. Zminimalizuj go tak bardzo, jak to tylko możliwe, aby chronić swój nadgarstek.

  1. Unikać ograniczania cyrkulacji

Jeszcze raz, unikaj stresu kontaktowego w nadgarstku. Ograniczenie dopływu krwi do dłoni zwiększa ryzyko urazów.

  1. Nie używaj podpórki pod nadgarstki

Badania wykazały, że oparcie nadgarstków zwiększa ciśnienie wewnątrz tunelu nadgarstkowego.

  1. Unikać ograniczania ruchów ramion

Obudowa od strony łokcia wymaga ruchu ramienia, więc upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na ruch. Jeśli ograniczysz poruszanie ramieniem, zachęci to do trzymania się od nadgarstka, co zwiększy stres i obciążenie.

  1. Zachowaj swobodę poruszania się myszy

Podobnie jak w powyższym punkcie, upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na ruch samej myszy.

  1. Kształt myszki

Użyj myszki o symetrycznym kształcie, która pasuje do twojej dłoni i jest tak płaska, jak to tylko możliwe, aby zmniejszyć wydłużenie nadgarstka.

  1. Dzielenie się ładunkiem

Jeśli jesteś ambitny, możesz spróbować podzielić się ładunkiem. Oznacza to, że wybierasz konfigurację stacji roboczej, która pozwoli Ci przełączać się między prawą a lewą ręką, jak przełącznik w baseballu.

Zobacz myszy komputerowe w ofercie sklepu biurowego Alibiuro: https://alibiuro.pl/mysz-komputerowa

Kategorie
Organizacja pracy
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

*

Podobne wpisy