Numerowane druki samokopiujące na zamówienie – cennik

Druk samokopiujący utrzymuje status jednego z najpopularniejszych akcesoriów biurowych, dla którego niezwykle ciężko odszukać dobrą alternatywę. Jest to komfortowe, niezawodne, a przede wszystkim bardzo przystępne rozwiązanie, z którego korzystają...

Druk samokopiujący utrzymuje status jednego z najpopularniejszych akcesoriów biurowych, dla którego niezwykle ciężko odszukać dobrą alternatywę. Jest to komfortowe, niezawodne, a przede wszystkim bardzo przystępne rozwiązanie, z którego korzystają liczne firmy, urzędy i tym podobne placówki. Zanim jednak rozważymy wprowadzenie druku samokopiującego do swojej działalności, warto bliżej przyjrzeć się zasadzie jego działania, a przede wszystkim faktycznym kosztom, jakie są z nim związane.

Na czym polega druk samokopiujący?

Pierwszą kwestią, którą powinniśmy sobie objaśnić, jest samo działanie bloczków samokopiujących, czyli urządzeń, na których opiera się ta technika druku. Najprościej określić można je jako kilkustronicowe zbitki szablonu wybranego dokumentu, gdzie na pierwszą stronę wypełnia się w sposób manualny. Następnym krokiem jest odbicie naniesionej treści jako kalki na następnych stronach, szybko uzyskując wysokiej jakości kopie.

 Drukarnia internetowa Druczki.eu oferuje bloczki samokopiujące w 3 różnych formatach:

  • A4
  • A5
  • A6

Są to najczęściej spotykane formaty bloczków samokopiujących oferowane przez większość drukarni. Warto mieć jednak na uwadze, że większość producentów jest skłonna na personalizację zamówienia, wykonując druk samokopiujący w praktycznie dowolnym rozmiarze.

Od czego zależy cena druków samokopiujących?

To raczej oczywiste, że przed złożeniem zamówienia powinno się rozeznać w cenach, jakie obowiązują na rynku. Druki samokopiujące, nawet w wariancie numerowanym, są na ogół uznawane za dość niedrogie i przystępne rozwiązanie, co z kolei przekłada się na ich znaczną popularność. Ile w takim razie zapłacimy za taki druk? Zależy od kilku czynników:

  • Nakład – średnia cena za kopię spada wraz z wielkością zamówienia. Większość drukarni chętniej podejmuje się dużych zleceń, co znajduje swoje odzwierciedlenie w cenach, które są stosownie niższe.
  • Typ zastosowanych bloczków – w zależności od potrzeb klienta, druk może zostać wykonany w różnych wariantach. Niektóre bloczki są jednorodne, inne umożliwiają zachowanie oryginału. Nie bez znaczenia jest także format i kolor kartek
  • Usługi dodatkowe – numeracja, wywiercanie otworów czy utwardzone podkładki to zaledwie kilka przykładów personalizacji zamówienia. Chociaż różnica w cenie nie jest szczególnie duża, należy ją koniecznie uwzględnić.

Rzecz jasna, faktyczne ceny różnią się także w zależności od konkretnej drukarni. W poszukiwaniu najatrakcyjniejszej oferty, warto zapoznać się z jak największą ilością usługodawców.

Ile zapłacimy za numerowane druki samokopiujące?

Z uwagi na dość sporą ilość czynników, ceny druków samokopiujących bywają dość zróżnicowane. Ogólnie rzecz biorąc, można jednak zasugerować się pewnym uniwersalnym cennikiem, wokół którego oscylują oferty większość usługodawców. Cena waha się tu od około 3 zł w przypadku formatu A6 poprzez 5-6 zł za standardowe strony A5 aż po 10-11 zł dla dużych formatów A4. Rzecz jasna, konkretne drukarnie mogą oferować inne, znacznie niższe ceny – A4 za jedyne 4 zł tak naprawdę nie jest niczym niespotykanym!

Kategorie
Organizacja pracy
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

*

Podobne wpisy