Program Grupowego Ubezpieczenia na Życie

Coraz więcej osób decyduje się na przystąpienie do programu grupowego ubezpieczenia na życie. Liczne korzyści, które wynikają z uczestnictwa w programie, znacząco przewyższają zyski płynące z ubezpieczenia indywidualnego.  Z...

Coraz więcej osób decyduje się na przystąpienie do programu grupowego ubezpieczenia na życie. Liczne korzyści, które wynikają z uczestnictwa w programie, znacząco przewyższają zyski płynące z ubezpieczenia indywidualnego.  Z programu mogą skorzystać osoby, które pracują w przedsiębiorstwie zatrudniającym co najmniej 2 osoby. Jakie są warunki programu Grupowego Ubezpieczenia na Życie i dlaczego warto z niego skorzystać? Co zyskują pracodawcy, którzy zdecydowali się na umożliwienie swoim pracownikom przystąpienia do ubezpieczenia grupowego?

Ubezpieczenia grupowe: wyraźny trend na rynku ubezpieczeń

Przybywa osób, które korzystają z grupowych ubezpieczeń na życie. Jest to możliwe oczywiście dzięki pracodawcom, którzy umożliwiają im przystąpienie do programów ubezpieczenia pracowniczego. Zyskują obie strony. Pracownicy ponoszą mniejsze koszty niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego, w dodatku mogą do programu włączyć członka rodziny. Sam proces przystąpienia do programu grupowego ubezpieczenia pracowniczego jest zazwyczaj znacznie prostszy niż w przypadku innych ubezpieczeń. W Open Life procedura oceny ryzyka oraz procedura obejmowania ochroną są maksymalnie uproszczone – osoba przystępująca do ubezpieczenia pracowniczego nie musi np. dostarczać wypełnionych ankiet medycznych czy wyników badań. Korzyści uzyskuje też pracodawca. Niekwestionowaną zaletą jest poprawa jego wizerunku oraz wizerunku całej firmy. Dodatkowo jeśli pracodawca zdecyduje się na opłacenie składek swoich pracowników, to może wydane środki wpisać w przychód jako pozapłacowy benefit dla pracownika.

Ubezpieczenie grupowe: kwestie prawne i organizacyjne

Tak jak zostało wspomniane już wyżej – przystąpienie pracownika do programu grupowego ubezpieczenia na życie w Open Life jest możliwe wtedy, gdy przedsiębiorstwo, z którym pozostaje w stosunku pracy, zatrudnia co najmniej dwóch pracowników. Umowę podpisuje pracodawca na rzecz osób trzecich – czyli właśnie pracowników. Grupowe ubezpieczenie pracownicze w Open Life może być rozszerzone na członków rodziny, wtedy podpisują oni własne deklaracje zgody. Warto wspomnieć, że pracownik, który z jakichś powodów nie będzie mógł dłużej brać udziału w programie ubezpieczenia pracowniczego (np. ze względu na zmianę pracy) a także ubezpieczony członek jego rodziny ma możliwość indywidualnej kontynuacji ubezpieczenia, przez rok na podobnych warunkach jak wcześniej a później w wybranym przez siebie wariancie ochrony. Więcej informacji na temat grupowego ubezpieczenia na życie w Open Life można znaleźć pod adresem http://www.openlife.pl/produkty/dla-partnerow-biznesowych/.

 

Artykuł sponsorowany.

Kategorie
Zarządzanie zespołem
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

*

Podobne wpisy