Transport płodów rolnych – co decyduje o jakości

Transport płodów rolnych jest bardzo istotnym zagadnieniem ze względu na fakt, iż Polska jest jednym z największych eksporterów tego typu produktów w środkowej części Europy. Rolnictwo, jako bardzo ważna...

Transport płodów rolnych jest bardzo istotnym zagadnieniem ze względu na fakt, iż Polska jest jednym z największych eksporterów tego typu produktów w środkowej części Europy. Rolnictwo, jako bardzo ważna gałąź gospodarki musi w bardzo ścisły sposób współpracować z firmami transportowymi, od których w dużej mierze zależ, czy produkty zostaną przetransportowane do odbiorcy końcowego w odpowiednim stanie.

Transport płodów rolnych za pośrednictwem transportu drogowego – dlaczego to najlepsze rozwiązanie

Biorąc pod uwagę zarówno statystyki, jak i preferencje przedsiębiorstw rolnych – to właśnie za pośrednictwem transportu drogowego największa ilość produktów rolnych jest przemieszczana. Jest to najtańszy sposób transferu dużej ilości produktu. Lecz nie tylko cena przemawia na korzyść tego rozwiązania. Infrastruktura drogowa w Polsce stale się rozwija, i to dzięki temu za pośrednictwem dużych samochodów ciężarowych, dostawa jest w stanie trafić do najodleglejszych zakątków naszego kraju bezproblemowo.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, iż jest to bardzo elastyczne rozwiązania. W przypadku awarii pojazdu bądź przykrego incydentu jak wypadek lub stłuczka, firma transportowa jest w stanie w szybki sposób zorganizować pojazd zastępczy, dzięki czemu produkty trafią do odbiorcy zgodnie z harmonogramem.

System GMP+ jako gwarancja jakości transportu

Certyfikat GMP+ reguluje takie obszary dbania o płody rolne jak uprawianie ich, przechowywanie, transport oraz produkcję. Dzięki systemowi kontrolowana pasza może być monitorowana na każdym etapie. Skutkuje to utrzymaniem należytej jakości a w efekcie zdrowym mięsem, które trafia na talerze konsumentów.

Dzięki systemowi GMP+, przedsiębiorstwa biorące udział w certyfikacji muszą w należyty sposób dbać o środki transportu pod względem czystości. Elementem takiego procesu dbania jest dezynfekcja środka transportu przynajmniej raz miesiącu bez względu na przewożony towar oraz każdorazowo w momencie, kiedy transportowane są towary które nie spełniają norm jakościowych – zboże zawierające obce zapachy lub szkodniki.

Transport który jest dodatkowo zabezpieczony systemem GMP+ daje pewność najwyższej jakości usługi oraz przewożenia płodów rolnych w bezpiecznych warunkach, co jest bardzo ważne w tak konkurencyjnej branży jak rolnictwo.

Kategorie
Organizacja pracy
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

*

*

Podobne wpisy